A víz az úr - országos földrajzverseny

A HEBE Kft. által meghirdetett " A VÍZ AZ ÚR" országos földrajz csapatversenyen két gádoros diákunk is részt vett.

Bartos Sarolta és Báldy Panna 5.a. osztályos tanulóink az 5-6. osztályos korcsoportban a IV. helyet szerezték meg.

Gratulálunk!

Kerületi környezetvédelmi csapatverseny

Ezen a Zöld Jövő Környezetvédelmi Egyesület által rendszeresen megrendezett versenyen iskolánk mindig nagyon jól szerepel.
5-6. évfolyamos csapatunk a I. díjat, míg 7-8. évfolyamos versenyen indult csapatunk a II. díjat hozta el erről a versenyről.

I. helyezett HARCSAPAT tagjai: Hunics Balázs 6.b., Kovács Réka 6.b.,Popovic Laila 6.a.

II. helyezett PANDIKORN csapat tagjai:Hatvani Zsófia 8.n., Madocsay Tünde 8.n., Szász Mirtill 8.n.

Felkészítő tanár: Hegedűs Tamás

Gratulálunk!

Levelezős történelem verseny

A HEBE Kiadó által meghirdetett országos "Időutazó ötfordulós történelem levelező verseny"-en iskolánk két diákja Bartos Sarolta 5.a. és Báldy Panna 5.a. indult 5-6. osztályos kategóriában és XIII. helyen végeztek, kimagasló teljesítménnyel. Felkészítő tanár: Bukniczné Hajzer Katalin

Gratulálunk!

NyelvÉSZ országos döntő

Május 6-án Szegeden tartották a 18. nyelvÉSZ anyanyelvi verseny országos döntőjét. A döntőbe évfolyamonként a megyei forduló első helyezettjei, a budapesti és határunkon túli legjobbak, valamint további 10, az országos rangsor szerint legjobb eredményt elérő diák juthatott.

Iskolánk 3.a. osztályos diákja, Nagy Anna a területi forduló 3. évfolyamos legjobbjaként jutott a döntőbe. Itt nagyon szép versenyzéssel a 17. helyet szerezte meg. Harmadikos kategóriában egyébként 3150 diák indult a versenyen!
Anna felkészítő tanára Mártonné Dudás Andrea.

Gratulálunk!

Területi elsősegélynyújtó verseny

Pelle Ildikó védőnő felkészítésével gyönyörű eredményt értek el diákjaink ezen a dél-budai versenyen.
A Horváth Krisztina, Kober Réka, Hollósi Marcell, Tar Péter 6.a. és Fintor Gellért 8.n. összeállítású csapat a dobogó második fokán végzett!

Gratulálunk!

Német projekt verseny

A Kempelen gimnáziumban rendezték meg a német projekt versenyt felsős évfolyamok számára, melynek témája idén TIROL volt. A gyerekek tablóval készültek és rengeteg információt kellett összegyűjteniük,olvasniuk Ausztriáról,mivel az egyik feladat egy osztrák honismereti tétel volt. A helyszínen -tiroli előadásukon kívül - még Salzburgról is fel kellett készülniük 1-1 táblagép segítségével és a helyszínen is kellett tablót készíteniük. 
Ezen a komplex versenyen iskolánk 6.b. és 8.n. osztályos csapata indult és mind a két csapat a dobogó III. fokán végzett.

6.b. osztályos csapat tagjai:
Szunyogh Kamilla , Mérges Marcell, Tatár Márton és Tátos Viola 6.a.
8.n. osztályos csapattagok:
Csente Dorottya, Kovács Fanni, Madocsay Tünde, Nagy Zsófia

Felkészítő tanár: Rostás Mónika
Gratulálunk!

Kerületi informatikaverseny

7-8. évfolyamosoknak megrendezett versenyen "táblázatkezelés" kategóriában két diákunk is szép eredménnyel végzett. Matolcsy Attila 7.a. a III. helyen, míg Papp Mátyás 7.n. a IV. helyen fejezte be a versenyt.

Felkészítő tanár: Puskás Zoltán

Gratulálunk!

Budapesti nyelvÉSZ verseny helyezettjei

A Budapesti Nyelvész Versenyt, ahol évfolyamonként a budapesti legjobb 30 gyerek versenyzett, a Kőbányai Széchenyi István Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában rendezték március 17-én.

Iskolánkat 11 tanuló képviselte nagyon sikeresen.

 1.a osztályból:

  • Szerencsi Pál V. hely, felkészítő tanára Nagy Ágnes

 3.a osztályból:

  • Nagy Anna   I. hely, Országos döntőbe jutott, egyedüli budapestiként a 3. évfolyamon
  • Vida Borbála VI. hely, felkészítő tanáruk Mártonné Dudás Andrea

 3.n osztályból:

  •    Gebora Zsófia. IV. hely,
  •    Zimonyi Anna VIII. hely, felkészítő tanáruk Nagy Erika

Gratulálunk  a díjazottaknak és rajtuk kívül még  Melhardt Simonnak, Szombathelyi Borinak 1.n, :felkészítő tanár: Szabóné Máté Éva, 

Papp Emíliának 3. a, Szerencsi Idának 3.n, 

Tatár Dorottyának 4.a, felkészítő tanár: Kormos Erika

Zelenák Gergőnek 6.a, felkészítő tanár: Puskásné Kustán Klaudia.

Aranykönyv

A kerületi "Aranykönyv" olvasásversenyen iskolánk 2.n. osztályos diákja, Bárány Domonkos a bronzos III. helyet szerezte meg !

Felkészítő tanár: Váczi Éva

Gratulálunk!

Kerületi informatikaverseny

A hétfőn megrendezett kerületi Informatika Alkalmazói Versenyen iskolánk 6. évfolyamos diákjai vettek részt, gyönyörű eredménnyel!
Zelenák Gergő 6.a. Komplex I. kategóriában a II. helyen végzett és ezzel bejutott a fővárosi fordulóba.

Kober Réka 6.a. pedig ugyanebben a kategóriában a pontszerző V. helyet szerezte meg. 

Felkészítő tanár: Puskás Zoltán

Gratulálunk!

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

A 03.17-én megtartott területi eredményhirdetésen Nagy Erika néni 3.n.osztályos diákjai több száz tanuló közül az élmezőnyben végeztek.
2. helyet szerezte meg Janisovszky Vanda - az elsővel megegyező 100 ponttal!!! - és ezzel a Debrecenben megrendezésre kerülő országos döntőbe jutott!

5.hely Szerencsi Ida 95 pont
13.hely Gebora Zsófia 90 pont
14.hely Dévényi Márton 90 pont
15.hely Turi Barna 90 pont

A csapat/iskola versenyt a három legjobban szereplő diák alapján nézik. Janisovszky Vanda, Szerencsi Ida és Gebora Zsófia teljesítménye alapján a Gádor elhozta a harmadik évfolyamosok területi versenyén (XI, XII, XXII) az I. helyezést!

Gratulálunk diákoknak, tanítónak és szülőknek egyaránt..

Kerületi vers- és prózamondó verseny

Szép eredménnyel zárult ez a kerületi verseny iskolánk számára, hiszen 5-6. évfolyamon és 7-8. évfolyamon is dobogóra kerültünk.

Próza kategóriában Kálóczy Zita 6.a. a III. helyen végzett , míg vers kategóriában Hatvani Zsófi 8.n. a II. helyet szerezte meg. (Továbbtanulás miatt Zsófi nincs a képen...)

Felkészítő tanár: Puskásné Kustán Klaudia

Gratulálunk!

Bolyai természettudományi csapatverseny

Ezen a területi versenyen a XI., XII. és a XXII. kerületi iskolák csapatai vettek részt.

Alsósainkat a 4.a. osztályból az "Erdő tudósai " csapat képviselte, akik 60 induló közül a 15. helyet szerezték meg.

A csapat tagjai: Czagányi-Szekfű Balázs,Kovács Boglárka, Szekszárdi-Olekszik Luca, Tölgyesi Zsolt

Felkészítő tanár: Kormos Erika

Felsőseink a 20. és a 44. hely között végeztek, de a sok induló között ezek is szép eredménynek számítanak.

Gratulálunk a versenyzőknek!

Kerületi angol nyelvi verseny

2017.02.14-én került megrendezésre a kerületi felsős angol verseny. Hatodik évfolyamon, az emelt angol csoportban 17 indulóból a Gádor elhozta a II., III. és a IV. helyet!

Popovic Laila 6.a. II. Tar Péter 6.a. III. és Karnóth Kamilla 6.a. a IV. helyen végzett.

Felkészítő tanár: Panyiné Csákány Enikő

Gratulálunk!

Kerületi rajzverseny

Ismét szépen szerepeltek felsős gádorosaink ezen a kerületi megmérettetésen. 5-6. évfolyamon Kovács Rékának 6.b. köszönhetően miénk az I. hely!
Tatai Lili 6.b. ugyanebben a korcsoportban pedig a IV. helyet szerezte meg.
7-8. évfolyamon Madocsay Tünde 8.n. V., míg Kovács Fanni 8.n. a VII. helyen végzett. Az első hat helyezett munkáját továbbküldik a budapesti fordulóra.

Felkészítő tanáruk: Csepregi-Kertész Angelika

Gratulálunk!

További képek és munkák

Kerületi Kazinczy Szépkiejtési Verseny

Ezen a felsős versenyen sajnos betegségek miatt csak hatodik évfolyamunk képviselte az iskolát.
Hodosi Renáta 6.a. is félig elment hanggal, sok-sok gyógytea után vett részt ezen a kerületi megmérettetésen és így is sikerült megszereznie a II. helyet.

Felkészítő tanár: Puskásné Kustán Klaudia

Országos Bolyai Matematika Csapatverseny

A 3.n csapata a 2-szer kettő néha öt formáció a fantasztikus 11. helyet szerezte meg ezen rangos csapatverseny országos fordulóján.

A csapat tagjai:

  • Dévényi Márton
  • Janisovszky Vanda
  • Szerencsi Ida
  • Turi Barna

Felkészítő tanáruk:

  • Nagy Lászlóné

Gratulálunk!

Országos 6. helyezést értek el harmadikosaink

A Bolyai Magyar Csapatverseny területi döntőjéről elsőként továbbjutott Dudás Andrea néni "Villám négyes" csapata az országos megmérettetésen a "pontszerző" hatodik helyet szerezte meg!

A 3.a. osztályos csapat tagjai:Gál-Werl Patrik, Gáspár Kitti, Nagy Anna, Vida Borbála

Felkészítő tanár: Mártonné Dudás Andrea

Gratulálunk diákoknak és tanítójuknak egyaránt ehhez a csodás eredményhez!

Közlekedéstörténeti verseny I. hely

Idén hatodik alkalommal hirdették meg a BKV múzeumok közlekedéstörténeti versenyét, melynek idén központi témája a 150 éves közúti vasúti közlekedés és a 120 éves millenniumi földalatti vasút volt.

A verseny első, internetes fordulójáról - ahová az ország egész területéről jelentkezhettek - a legjobb hat csapatot hívták meg a Földalatti Vasúti Múzeumban megtartott döntőre, amit a Gádor Általános Iskola csapata holtversenyben meg is nyert!

A győztes csapat tagjai: Hegedűs Bence, Madocsay Tünde, Nagy Zsófia 8.n. osztályos tanulók. Felkészítő tanár: Dr. Bukniczné Hajzer Katalin. 

Gratulálunk!

Bolyai anyanyelvi verseny a felsőben

Kicsit megkésve, de természetesen felsős csapataink teljesítményére is büszkék vagyunk, hiszen a mezőny létszámához képest, sokan szép eredményeket értek el:

A 6.a. osztály "Okos(k)odunk" csapata 100 induló közül a 13. helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Hodosi Renáta, Karnóth Kamilla, Tar Péter, Zelenák Gergő
Felkészítő tanár: Puskásné Kustán Klaudia

69 induló csapat közül a 16. helyen végzett a 8.n. osztályos "Csikóhalak" csapata. A csapat tagjai: Csente Dorottya, Nagy Zsófia, Tölgyesi Csilla Felkészítő tanár: Puskásné Kustán Klaudia.


A 8.a.-8.n. osztályos vegyes csapat a "Kockás cicák" 69-ből 20.helyen, míg a 7.n. osztályos "Írástudók" 63 versenyző csapatból a 24. helyet szerezték meg.
Kockás csigák: Madocsai Tünde 8.n., Szentiványi Dóra 8.n., Barbarics Anna 8.a. Felkészítő tanár: Puskásné Kustán Klaudia

Írástudók: Bor Janka, Gál Zsófia, Egres Bence, Papp Mátyás Felkészítő tanár: Szabados Mónika

Gratulálunk!

TOVÁBBI KÉPEK

Kerületi vers- és prózamondó verseny

A 3-4 évfolyamosok között zajló versenyre Csabai Anna 4.a. vers, Józsa Emese 4.b. pedig próza kategóriában jutott tovább. Szoros versenyben, de Józsa Emesének sikerült a bronzos III. helyet megszereznie.

Felkészítő tanára: Nógrádiné Tokai Marietta

Gratulálunk!

Kerületi első hely helyesírásból

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny kerületi fordulóján a nyolcadik évfolyamosok közül Csente Dorottya 8.n osztályos tanulónk bizonyult a legjobbnak és hozta el az első helyet!

Felkészítő tanár: Puskásné Kustán Klaudia

Gratulálunk!

Kerületi német szépkiejtési verseny

A német szépkiejtési versenynek iskolánk volt a házigazdája. A gádoros tanulók közül Tátos Viola 6.a. osztályos tanulónk érte el a legjobb eredményt, hiszen a hatodikosok versenyén a II. helyet szerezte meg!

Felkészítő tanár: Rostás Mónika és Viola édesapja.

Gratulálunk!

Területi győztes a Gádor

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi fordulóján az I.,XI.,XII. és XXII. kerület iskolái mérik össze tudásukat. A november 11-én megrendezett verseny eredményhirdetésére 11.21-én, hétfőn került sor. Iskolánk 3. és 4. évfolyamon csodálatos eredményeket ért el.

Harmadikosaink közül Dudás Andrea néni "Villám négyes" csapata maximális pontszámmal, 105 induló közül elhozta az első helyet és jutott az országos döntőbe!

A 3.a. osztályos csapat tagjai:Gál-Werl Patrik, Gáspár Kitti, Nagy Anna, Vida Borbála,

Felkészítő tanár: Mártonné Dudás Andrea

Nagy Lászlóné Erika néni pedig azzal büszkélkedhet, hogy három csapata is az élmezőnyben végzett.

VI. helyen végzett és ezzel részt vett az ünnepélyes díjátadón, a "Szókincsásók" 3.n. osztályos négyese.

A csapat tagjai: Janisovszky Vanda, Kovács Nóra, Szerencsi Ida, Turi Barna

VII. helyen szintén Erika néni "Toldalékos lányai" végeztek.  

A csapat tagjai: Hóbor Barbara,Körmendy-Szomoru Panna,Szaniszló Ágnes, Szekszárdi-Olekszik Lili

XI.helyen is 3.n osztályosok végeztek.

Szókeresők: Benesóvszky Blanka,Dévényi Márton,Gebora Zsófia,Zimonyi Anna

Negyedik évfolyamon Metti néni 4.b. osztályos "Nyelv-ész" csapata 113 csapat közül a 13. helyen végzett.

A csapat tagjai: Benedek-Fazakas Beatrix,Kátai Lívia,Makkai Fanni, Nováki Bendegúz

Felkészítő tanár: Nógrádiné Tokai Marietta

Kormos Erika néni csapatai pedig a 22. és a 28. hellyel a mezőny első harmadában végeztek.

KÉPEK A CSAPATOKRÓL


Gratulálunk minden diáknak, tanítónak, szülőnek!

Bolyai matematika csapatverseny

A területi verseny fordulójának ünnepélyes eredményhirdetésére  október 26-án került sor, ahová két csapatunkat is meghívták.
Örömmel jelentjük, hogy Nagy Lászlóné Erika néni "2*2 néha öt" 3.n. osztályos csapata az I. helyen végzett 106 induló csapat közül, így ők jutottak tovább az országos versenyre ! A csapat tagjai: Dévényi Márton, Janisovszky Vanda, Szerencsi Ida, Turi Barna

Az ötödik évfolyamosok versenyén pedig Gyalog Eszter tanárnő 5.n.osztályos diákjai, az "Észbontók" csapata szerezte meg az V. helyet 116 csapat közül. A csapat tagjai: Makai Botond, Manolovits Nándi, Marczell Botond, Vleskó Gergely.

Ebben a kategóriában a Kempelen gimnázium csapata lett a győztes, mindannyian volt gádoros diákok, Szabóné Máté Éva volt tanítványai, az Észbontok egykori osztálytársai. Rájuk is büszkék vagyunk!
Más csapataink is szépen szerepeltek, sokan a mezőny első harmadában végeztek.
Gratulálunk diákoknak, szülőknek és felkészítő tanároknak egyaránt.