Föld napi vetélkedő

foldnapja

Ökoiskola lévén igazi, jó hangulatú környezetvédelmi vetélkedőt rendeztünk április 22-én délután az iskolában.

A vetélkedőn 6 csapat mérte össze tudását. A 6 csapat vezetői nyolcadikosok voltak, a tagok pedig alsós és felsős osztályokból kerültek ki vegyesen.

A feladatokat az iskolai ökomunkacsoport tagjai (Maróthy Éva néni, Gajdos Márta néni, Szebegyinszki Janka néni, Geiger Klári néni, Fazekas Ági néni, Nógrádi Metti néni, Béky Éva néni) állították össze. Totók, quiz-kérdések, előzetes feladatok, udvari papírbékagyűjtés, versírás, szituációs feladatok váltogatták egymást. A háromtagú zsűri, iskolánk két nyugdíjas pedagógusából (Stokker Zsuzsa néni és Szabó Zsuzsa néni) valamint a Zöld Jövő Környezetvédelmi Egyesület tagjából (Kékesi Olga néni) állt.

A csaknem 3 órás vetélkedőn a helyezettek értékes könyv-, Dvd-jutalmakkal térhettek haza. Minden résztvevő kapott azonban emléket a versenyen való részvételéről, senki nem ment haza üres kézzel.

A Vetélkedő szünetében az egészséges életmódra való nevelés tükrében Ökobüfébe invitáltuk a versenyzőket, ahol teljeskiőrlésű kenyeret, zsírszegény sajtokat, zöldségeket, gyümölcsöket, ásványvizet ehettek, ihattak, melyet Kiss Móni néni állított össze mindenféle hasznos tudnivalókkal.

Az izgalmas és vidám vetélkedő produktumait és az egészséges ételekről készült hasznos információkat a földszinti aulában kiállítottuk.

bakosfa iskolagyumolcs

Április 2024