Balatoni kerékpártúra

A hűvös, esős május nem kedvez túrázóinknak, így a 11-12-i hétvégén lebonyolított Balatoni kerékpártúrára is mindössze 7 tanulónk nevezett. Szombaton Balatonfüredről indultunk, s erre a napra az északi part végigkerekezése lett betervezve. Rövid pihenő erejéig megálltunk Tihanyban, Balatonakaliban, Révfülöpön és Badacsonyban. 85 kilométer letekerése után értük el Keszthelyt, s az aznapi célunkat a Gyenesdiás felett található Nagyrétet. Küzdöttünk a széllel, megpirultunk a naptól, de mindenki ügyesen teljesítette a szakaszt.


Éjszaka viszont megérkezett a hidegfront, így vasárnap már esőkabátban küzdöttünk a viharos erejű északi szélben. Második napra teljesen új útvonal volt kijelölve, először áttekertünk a Keszthelyi-hegységen, majd leereszkedtünk a Tapolcai-medencébe. Sajnos a sok-sok domb és a szűnni nem akaró szél több résztvevőn is kifogott, így többen a túra feladására kényszerültek. Áttekertünk a Káli-medencébe, s Zánkánál tértünk újra vissza a Balaton partjára. Az utolsó szakasz viszont újra visszatért a Felvidékre: Dörgicse, Vászoly, Pécsely és Balatonszőlős érintésével érkeztünk vissza Balatonfüredre. A túrát végül csak két lánynak sikerült hibátlanul teljesíteni: a 8.A osztályos Kober Rékának és egy ifinknek, Bodó Aliznak. De gratulálunk a többi résztvevőnek is kitartásáért: Papp Mátyásnak és Egres Bencének, valamint a 6. osztályos Iván Áronnak és Soós Bencének is.

Képes beszámoló

Támogatónk

bakoslogo

Köszönjük a Bakos Faipari Egyéni Cégnek, hogy segített iskolapadjainkat felújítani és könyvtárpolcainkat elkészíteni.

kobold 004

szelektiv