A Vértesben keresték túrázóink a Tavaszt

Idén korán kezdődött a szezon túrázócsapatunk számára. Március 2-án kellemes, bár kicsit szeles reggelen 31 diákunk merészkedett ki a Vértes-hegység lankáira, hogy testközelből érezhesse a Tavasz első érintését. Szárligetről indultunk, s egy kilométer után rögtön bevetettük magunkat a hegyek közé. Meglátogattuk a 2015-ben átadott Körtvélyesi kilátót, melyről egészen Tatabányáig el lehet látni, majd Vitányvár romjainál pihentünk. A jó tempónak köszönhetően hamar elértük a Mátyáskúti kulcsosházat, s nem sokkal később már a Zsigmond-kő sziklájának tetejéről pillanthattunk le Várgesztesre. A télután sajnos megjelentek a felhők, s a levegő is nagyon lehűlt, így megváltás volt megérkezni az apró vértesi falucskába. Innen már busszal utaztunk tovább Tatabányáig, majd vonattal tértünk haza, Budafokra.

Tovább a fényképalbumhoz

Támogatónk

bakoslogo

Köszönjük a Bakos Faipari Egyéni Cégnek, hogy segített iskolapadjainkat felújítani és könyvtárpolcainkat elkészíteni.

kobold 004

szelektiv